Delivered by FeedBurner


Топ-10 фільмів, які були відзняті по мотивам шкільної літератури

Пропонується перелік українського кіно, який допоможе учням з легкістю та цікавістю подолати літню шкільну літературу.

Літо – пора відпочинку, поїздок, прогулянок з друзями. Але кожен з нас пам’ятає цей довгий перелік книжок, які необхідно осилити до початку навчання. Як зробити цей процес не таким нудним та довгим? Тут на допомогу прийшли українські кінострічки, які були відзняті за відомими творами шкільної літератури. Всі вони розкривають образи героїв, їх долю та допоможуть краще зрозуміти, що саме хотів донести автор до читачів.

1. «Зачарована Десна» – автобіографічна повість Олександра Довженка.

Фільм розділяється на дві частини. Перша – передає глядачам спогади дитинства чернігівського хлопчика Олександра. Друга – розповідає про його життя в період німецько-радянської війни, коли він, будучи полковником, відстоював свободу села.

2. «Тигролови» – фільм за відомим романом Івана Багряного, який був знятий режисером Ростиславом Синьком.

Фільм розповідає про героя Саду Гетсиманського, якого потягом доправляли в сибірський концтабір. Проте, йому вдалось втекти. Потрапивши в українське поселення герой зустрічає своє кохання.

3. «Україна в огні». Це розповідь-кіноповість Олександра Довженка про часи Другої світової війни, про тяжку долю українських селян.

4. Комедія «Мино Мазайло». Фільм-вистава знята за мотивами п’єси Миколи Куліша. Згідно задумки автора, головний герой не хоче, щоб в нього було українське прізвище і усякими способами намагається змінити його на російське Мазєнін. Всі події відбуваються в роки українізації.

5. «Все перемагає любов» відзнятий за відомою новелою «За мить щастя» Олеся Гончара.

Головні герої український хлопець Сашко та молода угорська селянка Лорі зустрічаються та закохуються. Події відбуваються в останні дні Великої Вітчизняної війни. На жаль, знаходиться негативний герой, через якого в закоханих виникають величезні проблеми.

6. «Кайдашева сім’я» – є великим твором Івана Нечуя-Левицького, який екранізували. Фільм показує перші часи після відміни кріпацтва, розкриває психологію та побут тодішніх людей.

7. «Камінний хрест». Цей фільм – поєднання відомого твору Василя Стефаника «Злодій» з епічно-психологічною новелою «Камінний хрест». Фільм розповідає про бажання кращого життя та єдність людини з рідною землею.

8. «Мартин Боруля» – це фільм-спектакль, в основі якого лежить комедія Івана Карпенка-Карого. Основна ідея – гонитва звичайної людини за примарними титулами, яка нікого ще не доводила до добра.

9. «Лісова мавка» – фільм за п’єсою Лесі Українки. Історія розповідає про кохання простого хлопця до мавки, яку він пробудив, граючи на чарівній сопілці.

10. «Наталка Полтавка» – екранізація опери Миколи Лисенка, яка була створена за п’єсою Івана Котляревського. Фільм розповідає про життя українського народу початку ХІХ століття. Головна героїня вимушена покинути коханого заради багатого хлопця.

Насолоджуйтесь переглядом, і нехай читання книжок приносить вам тільки задоволення.

Джерело vseosvita.uaНаписать комментарий

0 комментариев.

Написать ответ

 

 


Перед отправкой формы:

 

[ Ctrl + Enter ]