Delivered by FeedBurner


Навчатися, граючи! Або як зробити перерви у школах змістовними і цікавими?

«Раніше дітей вчили ходити і розмовляти, а у школі хочуть, щоб вони тільки сиділи і мовчали», така відома фраза відтепер не стосується багатьох учнів, яким пощастило навчатися в закдах, які долічилися до проекту «Цікава перерва».

Ідею започаткувала директор Ніжинської школи першого ступеня № 8, що у Чернігівській області, Ірина Ухо разом з педагогічним колективом навчального закладу. «Цікава перерва» настільки сподобалася дітям, батькам, вчителям з інших шкіл, що про неї подали говорити, і досвід ніжинських педагогів розповсюджується зараз по всій країні.

Автори проекту мають переконання, що діти, які багато рухаються та ведуть активний спосіб життя, у подальшому стануть успішними особистостями. Обмежувати рух дитини – це стримувати її прагнення до пізнання нового. Настав час відходити від ходіння строєм, діти повинні зростати розкутими і впевненими у собі.

Якось під час припинення навчальних занять через карантин по ГРИПу та ГРВІ, педагоги разом з батьками підготували для дітей справжній сюрприз: розфарбували рекреації та коридори яскравими фарбами. І це були не просто красиві малюнки, на підлозі з’явилися цікаві завдання та ігри.

Намальовані були звичні ще батькам з дитинства «класики», круги з цифрами, де можна рахувати і стрибати, місця для стрибків, гра «Твістер» та інші яскраві і корисні розваги. З того часу дітлахи перестали бігати і штовхатися на перервах, а грали у змістовні ігри, водночас повторюючи навчальний матеріал, тобто почали навчатися, граючи. Завдяки цьому проекту, значно зменшився рівень травматизму у школі, бо учні почали проводити час більш організовано.

Директор Ніжинської початкової школи № 8 Ірина Ухо також завважує, що цей проект спрямований на те, щоб діти жили у реальному світі, без гаджетів, щоб зростали здоровими і розумними. Тій кількості енергії, яку мають наші діточки можна позаздрити, але краще спрямувати її у «мирне» русло. Учень, який сорок п’ять хвилин сидів на уроці, обов’язково повинен розім’ятися на перерві, тож краще це робити з користю.

Старання колективу вчителів, технічних працівників та батьків діти оцінили на «відмінно»! Коли учні вийшли на заняття після вимушених канікул, їх захвату не було меж. Мабуть, ще ніколи вони так не чекали перерви! Дехто навіть почав приходити до школи раніше, аби досхочу пограти у цікаві розвивальні ігри.

Дуже приємно те, що проект продовжує поширюватися в усі куточки нашої держави. Ідея «Цікавої перерви» якнайкраще вписується в основні принципи Нової української школи. На зміну однотипному оформленню ще радянських часів, приходять нові яскраві коридори, рекреації, кабінети, які добре пасують кожному навчальному закладу.

Створити подібний «Ігроленд» можна і обов’язково слід у кожній школі, для цього потрібно тільки бажання організувати цю вкрай потрібну працю. Якщо у школі буде цікаво на уроках і перервах, то діти щодня з радістю прямуватимуть здобувати знання.Написать комментарий

0 комментариев.

Написать ответ

 

 


Перед отправкой формы:

 

[ Ctrl + Enter ]