Delivered by FeedBurner


Чи законними є шкільні «побори»?

Недостатній рівень фінансування навчальних закладів призводить до того, що частина витрат лягає на плечі батьків. Батьківські комітети щомісяця збирають кошти у фонди школи, фонди класу та на інші потреби. Хоча внески називають благодійними, іноді цей процес нагадує радше роботу колекторських служб. Не соромлячись називаються прізвища «боржників», а діти, батьки яких не мають змоги або бажання сплачувати внески, часто й густо зазнають цькування від однолітків. Такий собі «вплив через колектив».

Резонансним став нещодавній випадок в одній з харківських шкіл, де дитину, батьки якої не здали кошти на солодкий стіл, демонстративно не пригостили смаколиками і навіть не відпустили додому. Моторошно уявити що переживала дитина, коли над нею таким чином знущалися однокласники, батьківський комітет та навіть класний керівник, який би мав не допустити подібного кричущого випадку.

Цей факт, взагалі, доводить, що батьківські комітети у школі не потрібні у тому форматі, якими вони є зараз. Група батьків вирішує як відзначати дітям свята, які подарунки дарувати, яку суму виділяти на потреби класу. Подібна думка нав’язується іншим батькам, а хто не бажає фінансувати такі заходи, той піддається осуду.

Настав час переходити від загальної форми спілкування з батьками на зборах до індивідуальної. Адже публічне висвітлення як результатів успішності дитини, так і даних щодо грошових внесків є неприпустимим.

Варто пам’ятати, що будь-яка фінансова чи матеріальна допомога закладу є суто добровільною. Жодна дитина не може зазнавати негативного ставлення через те, що її батьки не бажають сплачувати благодійні внески.

Вже декілька років існує практика щорічного звіту директора школи про використання благодійних коштів, які надходять від різних спонсорів, в тому числі й від батьків учнів. Багато навчальних закладів вже створили благодійні фонди, куди батьки виключно за бажанням можуть вносити посильну допомогу.

Мета сучасної батьківської спільноти – брати активну участь у позакласному житті школи, і в жодному разі не вимагати обов’язкового сплачення грошей у різноманітні фонди.

Якщо дитина потрапила у неприємну ситуацію через відсутність благодійних внесків з боку батьків, в першу чергу, батькам слід звернутися до вчителя і пояснити, що дитина почувається засмучено через це. Вчитель має провести роботу з батьківським комітетом, аби уникнути цих прикрих випадків у подальшому.

Джерело vseosvita.uaНаписать комментарий

0 комментариев.

Написать ответ

 

 


Перед отправкой формы:

 

[ Ctrl + Enter ]